Fonsomme

komunë në departamentin Aisne, Francë


Fonsomme është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fonsomme ka një popullsi prej 515 banorë dhe sipërfaqe 9.6 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Fonsomme
Komunë
noform
Pamje nga Fonsomme
Vendndodhja
Fonsomme is located in Franca
Fonsomme
Fonsomme
49°54′09″V 3°23′58″L / 49.9025°V 3.3994444444444°L / 49.9025; 3.3994444444444Koordinatat: 49°54′09″V 3°23′58″L / 49.9025°V 3.3994444444444°L / 49.9025; 3.3994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Popullsia 515 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02319

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Fonsomme – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale