Fontan

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë


Fontan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Fontan ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 49.61 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Fontan
Komunë
noform
Pamje nga Fontan
Stema_figura
Vendndodhja
Fontan is located in Franca
Fontan
Fontan
44°00′14″V 7°33′13″L / 44.003888888889°V 7.5536111111111°L / 44.003888888889; 7.5536111111111Koordinatat: 44°00′14″V 7°33′13″L / 44.003888888889°V 7.5536111111111°L / 44.003888888889; 7.5536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.61 km2
Popullsia 323 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06540
INSEE 06062
Faqja Zyrtare http://www.fontan-tourisme.com/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Fontan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale