Forcalquier

komunë në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, Francë

Stampa:Komunë në Francë Forcalquier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Forcalquier ka një popullsi prej 4842 banorë dhe sipërfaqe 42.76 km², me një dendësi prej 113 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Forcalquier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale