Gipcy

komunë në departamentin Allier, Francë

Gipcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gipcy ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 27.57 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Gipcy
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Gipcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale