Givet

komunë në departamentin Ardennes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Givet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Givet ka një popullsi prej 6618 banorë dhe sipërfaqe 18.41 km², me një dendësi prej 359 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Givet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale