Gorbio

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Gorbio është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gorbio ka një popullsi prej 1307 banorë dhe sipërfaqe 7.02 km², me një dendësi prej 186 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Gorbio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale