Grasse

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Grasse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Grasse ka një popullsi prej 50916 banorë dhe sipërfaqe 44.44 km², me një dendësi prej 1146 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Grasse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale