Hargnies

komunë në departamentin Ardennes, Francë

Hargnies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hargnies ka një popullsi prej 461 banorë dhe sipërfaqe 42.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Hargnies
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiArdennes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.hargnies08.fr/page_mairie.html

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Hargnies (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale