Hasan Lika (lindur më 1 janar 1960Tiranë) është një ish futbollist dhe trajner i cili momentalish është në klubin shqiptar TeutaKategorinë Superiore [3][4].

Hasan Lika
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHasan Lika
Datëlindja (1960-01-01) 1 janar 1960 (64 vjeç)
VendlindjaTiranë, Shqipëri
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1978–1984Partizani Tirana
Karriera ndërkombëtare
1983Shqipëria1 [1][2](0)
Skuadra të menaxhuara
1991–1992Partizani Tirana
1999–2003Teuta Durrës
2001Shqipëria U21
2003–2004Teuta Durrës
2004–2005Shqipëria U21
2005–2006Teuta Durrës
2006–2007Teuta Durrës
2009–2010Apolonia Fier
2011–2012Teuta Durrës
2013–2014Partizani Tirana
2014–Teuta Durrës
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Referime Redakto

  1. ^ Soccerway profile
  2. ^ 11v11 profile
  3. ^ "Hasan Lika te Teuta, rikthimi i pestë i tij". Arkivuar nga origjinali më 22 korrik 2014. Marrë më 11 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Soccerway manager profile