Ilir Dashi (3 Maj, 1956 - 19 Shtator, 2021[1]) ishte nje aktor shqiptar, biznesmen dhe ish politikan i LSI.

Filmografia

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ "Ndahet nga jeta në moshë të re ILIR DASHI, ish-aktori, ish-biznesmeni, ish-politikani, prej më shumë se një viti jetonte në Afrikë". Marrë më 2021-12-16.