Iron

komunë në departamentin Aisne, Francë


Iron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Iron ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 9.51 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Iron
Komunë
noform
Pamje nga Iron
Vendndodhja
Iron is located in Franca
Iron
Iron
49°57′16″V 3°39′36″L / 49.954444444444°V 3.66°L / 49.954444444444; 3.66Koordinatat: 49°57′16″V 3°39′36″L / 49.954444444444°V 3.66°L / 49.954444444444; 3.66
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.51 km2
Popullsia 235 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02510
INSEE 02386

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Iron (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale