Joannas

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Joannas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Joannas ka një popullsi prej 315 banorë dhe sipërfaqe 11.93 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Joannas
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Joannas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale