Kantoni Annonay-Nord

kanton në Francë


Kantoni Annonay-Nord (frëngjisht: Canton d'Annonay-Nord) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Annonay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18738 banorë.

Kantoni Annonay-Nord
Canton d'Annonay-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Annonay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.738 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 701
Kantoni Annonay-Nord – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Annonay-Nord aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Denis Lacombe

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto