Kantoni Annonay-Sud

kanton në Francë


Kantoni Annonay-Sud (frëngjisht: Canton d'Annonay-Sud) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Annonay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15250 banorë.

Kantoni Annonay-Sud
Canton d'Annonay-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Annonay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.250 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 732
Kantoni Annonay-Sud – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Annonay-Sud aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Simon Plénet

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto