Kantoni Aubenas (frëngjisht: Canton d'Aubenas) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubenas. Ka sipërfaqe 70.61km2 dhe popullsi 19826 banorë.

Kantoni Aubenas
Canton d'Aubenas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Aubenas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 70,61 km2
Popullsia 19.826 banorë 2006
Dendësia 280,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 703
Kantoni Aubenas – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Aubenas aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto