Kantoni Auch-Nord-Est

kanton në Francë


Kantoni Auch-Nord-Est (frëngjisht: Canton d'Auch-Nord-Est) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auch. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23797 banorë.

Kantoni Auch-Nord-Est
Canton d'Auch-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra Auch
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 23.797 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3202
Kantoni Auch-Nord-Est – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Auch-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Alain Sorbadère

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto