Kantoni Ceyzériat

kanton në Francë


Kantoni Ceyzériat (frëngjisht: Canton de Ceyzériat) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ceyzériat. Ka sipërfaqe 144.19km2 dhe popullsi 9055 banorë.

Kantoni Ceyzériat
Canton de Ceyzériat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Ceyzériat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144,19 km2
Popullsia 9.055 banorë 2009
Dendësia 62,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 107

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Ceyzériat aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto