Kantoni Grenoble-3

kanton në Francë

Kantoni Grenoble-3 (frëngjisht: Canton de Grenoble-3) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenoble. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23759 banorë.

Kantoni Grenoble-3
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.759

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Grenoble-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Denis Pinot

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto