Kantoni Marseille-La Pointe-Rouge

kanton në Francë

Kantoni Marseille-La Pointe-Rouge (frëngjisht: Canton de Marseille-La Pointe-Rouge) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille. Ka sipërfaqe 15.3 km2 dhe popullsi 31392 banorë.

Kantoni Marseille-La Pointe-Rouge
kanton
Popullsia
 • Gjithsej31.392

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Marseille-La Pointe-Rouge aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto