Kantoni Montluçon-Est

kanton në Francë

Kantoni Montluçon-Est (frëngjisht: Canton de Montluçon-Est) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montluçon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13981 banorë.

Kantoni Montluçon-Est
Canton de Montluçon-Est (4{{{1}}} canton)
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Montluçon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.981 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 320

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Montluçon-Est aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto