Montluçon

komunë në departamentin Allier, Francë

Montluçon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montluçon ka një popullsi prej 37839 banorë dhe sipërfaqe 20.67 km², me një dendësi prej 1831 banor/km².

Montluçon
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.mairie-montlucon.fr

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Montluçon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale