Kantoni Montluçon-Ouest

kanton në Francë

Kantoni Montluçon-Ouest (frëngjisht: Canton de Montluçon-Ouest) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montluçon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14008 banorë.

Kantoni Montluçon-Ouest
Canton de Montluçon-Ouest (2e Canton)
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Montluçon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.008 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 321

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Montluçon-Ouest aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto