Kantoni Montluçon-Sud

kanton në Francë


Kantoni Montluçon-Sud (frëngjisht: Canton de Montluçon-Sud) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montluçon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15808 banorë.

Kantoni Montluçon-Sud
Canton de Montluçon-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Montluçon
Kryeqëndra Montluçon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.808 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 332

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Montluçon-Sud aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto