Kantoni Rodez-Nord

kanton në Francë

Kantoni Rodez-Nord (frëngjisht: Canton de Rodez-Nord) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rodez. Ka sipërfaqe 69.29km2 dhe popullsi 15401 banorë.

Kantoni Rodez-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.401

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Rodez-Nord aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto