Kantoni Vichy-Sud

kanton në Francë

Kantoni Vichy-Sud (frëngjisht: Canton de Vichy-Sud) është një kantondepartamentin Allier, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vichy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12931 banorë.

Kantoni Vichy-Sud
Canton de Vichy-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Vichy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.931 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 330

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Vichy-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto