Vichy

komunë në departamentin Allier, Francë


Vichy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vichy ka një popullsi prej 25325 banorë dhe sipërfaqe 5.85 km², me një dendësi prej 4329 banor/km².

Vichy
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Vichy is located in Franca
Vichy
Vichy
46°07′37″V 3°25′33″L / 46.126944444444°V 3.4258333333333°L / 46.126944444444; 3.4258333333333Koordinatat: 46°07′37″V 3°25′33″L / 46.126944444444°V 3.4258333333333°L / 46.126944444444; 3.4258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Claude Malhuret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.85 km2
Lartësia 249 m (m.n.d.)
Dendësia 4329 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03310
Faqja Zyrtare https://www.ville-vichy.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Vichy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale