Kapazhdolli

fshat në Maqedoni

Kapazhdoll, (maqedonisht: Копачин Дол/Kopačin Dol) ёshtё fshat nё komunën e Zhelinës, Maqedoni.

Kapazhdoll
Копачин Дол
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Zhelinë
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Popullsia 907 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 907 banorë nga të cilët 898 ishin Shqiptarë dhe 9 të tjerë.[1]BurimetRedakto