La Fare-en-Champsaur

komunë në departamentin Hautes-Alpes, Francë


La Fare-en-Champsaur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Fare-en-Champsaur ka një popullsi prej 473 banorë dhe sipërfaqe 10.27 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

La Fare-en-Champsaur
Komunë
noform
Pamje nga La Fare-en-Champsaur
Stema_figura
Vendndodhja
La Fare-en-Champsaur is located in Franca
La Fare-en-Champsaur
La Fare-en-Champsaur
44°40′32″V 6°04′19″L / 44.675555555556°V 6.0719444444444°L / 44.675555555556; 6.0719444444444Koordinatat: 44°40′32″V 6°04′19″L / 44.675555555556°V 6.0719444444444°L / 44.675555555556; 6.0719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.27 km2
Popullsia 473 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05054

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: La Fare-en-Champsaur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale