La Salle-les-Alpes

komunë në departamentin Hautes-Alpes, Francë


La Salle-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Salle-les-Alpes ka një popullsi prej 960 banorë dhe sipërfaqe 35.42 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

La Salle-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga La Salle-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
La Salle-les-Alpes is located in Franca
La Salle-les-Alpes
La Salle-les-Alpes
44°56′41″V 6°34′15″L / 44.944722222222°V 6.5708333333333°L / 44.944722222222; 6.5708333333333Koordinatat: 44°56′41″V 6°34′15″L / 44.944722222222°V 6.5708333333333°L / 44.944722222222; 6.5708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.42 km2
Lartësia 1397 m (m.n.d.)
Popullsia 960 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05240
INSEE 05161

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: La Salle-les-Alpes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale