Laon

komunë në departamentin Aisne, Francë


Laon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laon ka një popullsi prej 25219 banorë dhe sipërfaqe 42 km², me një dendësi prej 600 banor/km².

Laon
Komunë
noform
Pamje nga Laon
Stema_figura
Vendndodhja
Laon is located in Franca
Laon
Laon
49°33′48″V 3°37′25″L / 49.563333333333°V 3.6236111111111°L / 49.563333333333; 3.6236111111111Koordinatat: 49°33′48″V 3°37′25″L / 49.563333333333°V 3.6236111111111°L / 49.563333333333; 3.6236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Kryetari Antoine Lefèvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 25219 banorë
Dendësia 600 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02408
Faqja Zyrtare http://www.ville-laon.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Laon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale