Le Bar-sur-Loup

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë


Le Bar-sur-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Bar-sur-Loup ka një popullsi prej 2991 banorë dhe sipërfaqe 14.47 km², me një dendësi prej 207 banor/km².

Le Bar-sur-Loup
Komunë
noform
Pamje nga Le Bar-sur-Loup
Stema_figura
Vendndodhja
Le Bar-sur-Loup is located in Franca
Le Bar-sur-Loup
Le Bar-sur-Loup
43°42′05″V 6°59′20″L / 43.701388888889°V 6.9888888888889°L / 43.701388888889; 6.9888888888889Koordinatat: 43°42′05″V 6°59′20″L / 43.701388888889°V 6.9888888888889°L / 43.701388888889; 6.9888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.47 km2
Lartësia 310 m (m.n.d.)
Popullsia 2991 banorë
Dendësia 207 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06620
INSEE 06010
Faqja Zyrtare http://www.lebarsurloup.fr/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Le Bar-sur-Loup – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale