Les Ferres

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Les Ferres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Les Ferres ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Les Ferres
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Les Ferres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale