Lesquielles-Saint-Germain

komunë në departamentin Aisne, Francë


Lesquielles-Saint-Germain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lesquielles-Saint-Germain ka një popullsi prej 817 banorë dhe sipërfaqe 16.21 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Lesquielles-Saint-Germain
Qytet
Vendndodhja
Lesquielles-Saint-Germain is located in Franca
Lesquielles-Saint-Germain
Lesquielles-Saint-Germain
49°55′53″V 3°37′15″L / 49.931388888889°V 3.6208333333333°L / 49.931388888889; 3.6208333333333Koordinatat: 49°55′53″V 3°37′15″L / 49.931388888889°V 3.6208333333333°L / 49.931388888889; 3.6208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.21 km2
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02422

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Lesquielles-Saint-Germain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale