Louroux-Hodement

komunë në departamentin Allier, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Louroux-Hodement është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louroux-Hodement ka një popullsi prej 343 banorë dhe sipërfaqe 29.18 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Louroux-Hodement – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale