Lucéram

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Lucéram është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Lucéram ka një popullsi prej 1216 banorë dhe sipërfaqe 65.52 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Lucéram
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Lucéram – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale