Marcq

faqe kthjelluese e Wikimedias

Stampa:Komunë në Francë Marcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marcq ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 10.61 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Marcq (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale