Marest-Dampcourt

komunë në departamentin Aisne, Francë

Marest-Dampcourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marest-Dampcourt ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 8.35 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Marest-Dampcourt
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Marest-Dampcourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale