Marie

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Marie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Marie ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 14.77 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Marie (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale