Mexhitli, (maqedonisht: Меџитлија/Medžitlija) është fshat në komunën e Manastirit, Republika e Maqedonisë.

Mexhitli
Меџитлија
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej155
{{{postal_code_type}}}
7224


Demografia Redakto

Mexhitli ka 155 banorë (2002), prej tyre 99,35 % ose 154 Shqiptarë dhe 0,65 % ose 1 Maqedonas.Lidhje të jashtme Redakto