Meyras

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Meyras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Meyras ka një popullsi prej 946 banorë dhe sipërfaqe 12.31 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Meyras
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Meyras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale