Montbeugny

komunë në departamentin Allier, Francë


Montbeugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Montbeugny ka një popullsi prej 693 banorë dhe sipërfaqe 32.65 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Montbeugny
Komunë
noform
Pamje nga Montbeugny
Vendndodhja
Montbeugny is located in Franca
Montbeugny
Montbeugny
46°31′44″V 3°29′20″L / 46.528888888889°V 3.4888888888889°L / 46.528888888889; 3.4888888888889Koordinatat: 46°31′44″V 3°29′20″L / 46.528888888889°V 3.4888888888889°L / 46.528888888889; 3.4888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.65 km2
Popullsia 693 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03180

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Montbeugny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale