Montclar

komunë në Francë

Montclar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montclar ka një popullsi prej 441 banorë dhe sipërfaqe 23.38 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Montclar
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-de-Haute-Provence
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Montclar (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale