Montgenèvre

komunë në departamentin Hautes-Alpes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Montgenèvre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Montgenèvre ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 40.07 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Montgenèvre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale