Neuvy, Allier

komunë në Francë

Stampa:Komunë në Francë Neuvy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Neuvy ka një popullsi prej 1557 banorë dhe sipërfaqe 19.03 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Neuvy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale