Péone

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Péone është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Péone ka një popullsi prej 1003 banorë dhe sipërfaqe 48.59 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Péone – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale