Péron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Péron ka një popullsi prej 2437 banorë dhe sipërfaqe 26.01 km², me një dendësi prej 94 banor/km².

Péron
Komunë
noform
Pamje nga Péron
Stema_figura
Vendndodhja
Péron is located in Franca
Péron
Péron
46°11′24″V 5°55′35″L / 46.19°V 5.9263888888889°L / 46.19; 5.9263888888889Koordinatat: 46°11′24″V 5°55′35″L / 46.19°V 5.9263888888889°L / 46.19; 5.9263888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.01 km2
Popullsia 2437 banorë
Dendësia 94 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01630
INSEE 01288

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto