Peille

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Peille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peille ka një popullsi prej 2339 banorë dhe sipërfaqe 43.16 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Peille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale