Phil Campbell

muzikant britanik

Phil Campbell ka lindur më 7 maj 1961Uels. Është kitarist i grupit Motörhead që nga viti 1984.

Phil Campbell thirret edhe Wizzo dhe është muzikant anglez.

Phil Campbell

DiskografiaRedakto

MotörheadRedakto

  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.