Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

  • 1946 - Është themeluar kompania Tokyo Telecommunications Engineering, e cila ma vonë njihet me e mrin: Sony.
  • 1663 - Në Londër, në patronatin e mbretit Çarls II, është hapur teatri i parë.
  • 2010 - Partia opozitare Konzervative fitoi shumicën e votave në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe , por jo edhe shumicën.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto