Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Prilli · Maji · Qershori
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Ngjarje Redakto

  • 1942 - Holokausti : 1,500 hebrenj janë dërguar në dhomat e gazit në Aushvic.
  • 2003- Shpërthime në Riad, të kryera nga Al Kaida, vriten 26 vetë.
  • 2008- Tërmet në Wenchuan (rreth 8,0 shkallë) në provincën SichuanKinës, 69.000 viktima.
  • 2010 - Libi 105 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit.
  • 2010 - Katër të vdekur dhe disa të plagosur është bilanci i incidentit të armatosur që gjatë natës ka ndodhur në afërsi të fshatit RadushëShkupit, mëson Alsat-M.
  • 2010 - Ambasada e Republikës së Xhibutit në Paris, përmes një note diplomatike ka njoftuar zyrtarisht ambasadën e Republikës së Kosovës në Paris me vendimin e Qeverisë së Xhibutit për të njohur Kosovën shtet të pavarur

Lindje Redakto

Vdekje Redakto

Festa dhe përvjetore Redakto

  • Dita e Infermerisë në Kosovë